top of page

Navrhuji interiéry při rekonstrukcích i v novostavbách domů a bytů. Při rekonstrukcích se vždy snažím zachovat a co nejlépe zapojit hodnotné původní stavební prvky (podlahy, dveře apod.) i vybavení (nábytek), samozřejmě vždy v souladu s přáním zákazníka. Nejraději pracuji s kvalitními přírodními materiály opracovanými zručnými řemeslníky, ať se jedná o práci s kovem (mosaz, měď, železo, litina), kamenem (břidlice, pískovec, travertin), dřevem (dub, jasan, teak) nebo dalšími materiály (proutí, juta, mořská tráva, keramika, porcelán, len a jiné kvalitní textilie), ale nezdráhám se sáhnout ani po cenově dostupnějších kusech nábytku z výroby, odpovídá-li to koncepci nebo požadavkům rozpočtu. Ráda v prostoru kombinuji starší kousky s historií s novými, pracuji s texturami a barvami, aby vše tvořilo příjemný a pohodlný celek, který bude jedinečný a bude odpovídat potřebám a povaze svých obyvatel.

Navrhování interiérů mě nadmíru baví a už v dětství jsem v duchu přestavovala a přebarvovala nábytek v prostorách, kde jsem trávila významnější množství času. Jak to ale v životě bývá, nakonec jsem se k interiérům dostala oklikou přes studium angličtiny a lingivistiky na FFUK a překládání právnických a lékařských textů až na mateřské, která se se třemi dětmi docela protáhne.

Už jako malá jsem si přála pracovat na volné noze jako moje babička švadlena a později (po revoluci) i jako moje maminka, která je výtvarnicí, malířkou a loutkářkou. Vyrůstání ve výtvarně umělecké rodině mi dalo slušný tvůrčí základ, cit pro barvu, formu a kompozici, ale i úctu k řemeslu, protože mimo babičky švadleny (která mimo kostýmků a šatiček dokázala zařídit bytovým textilem nejen své domovy, ale např. i domovy movitějších Egypťanů v době, kdy žila několik let v Egyptě) a otčíma řezbáře mi dobře utkvěly i návštěvy u pradědečka, který měl u Znojma truhlářskou dílnu (a vinohrad, pochopitelně). Nebojím se tedy navrhnout ani nábytek na míru, je-li to potřeba. Vážím si originálních nápadů a pojetí, které dokážou nenásilně spojit funkci estetickou s praktickou a vždy se snažím, aby výsledný interiér vyčníval z hlavního proudu.

Návrhy interiérů osobně
Návrhy interiérů na dálku
bottom of page